Етикет: методи

ПЛАН-КОНСПЕКТ на методическа разработка на урок по Информационни технологии – 8 клас. Тема по учебна програма: Съвременни операционни системи

2. Необходима техническа и технологична база: Компютърен кабинет, голям монитор или проектор, свързан с учителския компютър.
3. Дидактически материали: Бяла дъска, маркер, учебници и презентация по темата.
4. Необходими опорни знания и умения: Умения за работа по ИТ, познава операционните системи и умее да прави и представя презентации.
5. Тип на урока: Нови знания.
6. Нови понятия: Приложен и системен софтуер, Операционна система, Интерфейс.
7. Използвани методи
 Устно изложение: Обяснение за това какво ще се научи този час.
 Диалогови: Обсъждат ОС на телефони и ежедневието.
 Нагледни: Презентация по темата.
 Практически: Поставя се мисия за следващия час.
8. Цели на урока:
 Образователни: Да разпознават видовете софтуер, Да знаят понятия като ОС и Интерфейс, Да знят в ежедневието какви ОС се ползват.
 Възпитателни: Формиране интерес у учениците по темата и ИТ.
 Практически: Да изберат софтуер за направата на уеб сайт в компютърния кабинет.

Прочети повече

есе Същност на активния отдих и спортната рекреация в контекста на валеологията. Средства, методи и форми

От дълбока древност разнообразната двигателна дейност на човека – битова, трудова, военно-приложна и т. н. – е съпътствана от спорта като средство за развлечение, за поддържане на добра работоспособност и за удовлетворяване на страстта му към игра и съревнование. Понятието рекреация произлиза от латинската дума „recreatio“, означаваща „възстановяване“. Рекреацията включва дейността на човека в свободното му време, насочена към възстановяване и укрепване на физическите и морално-психическите сили за неговото добро физическо и духовно развитие. В основата стои холистичният подход, който разглежда човешкото тяло като единно цяло, неразривно свързано с психиката, способна сама да се възстановява, ако човек ѝ предостави тази възможност и е готов да поеме активна роля за собственото си изцеляване. Доброто здраве означава физически, емоционален, умствен и духовен „баланс“ и може да се дефинира като физическа и психична хармония.

Прочети повече

курсова работа Диагностика на двигателите – принципи, методи, средства

курсова работа Диагностика на двигателите – принципи, методи, средства

Прочети повече