Етикет: статия

Рецензия на статията на Искра Баева Пътят към Втората световна война – Мюнхенската конференция от 1938 година като символ на коварство и предателство/ Международни отношения 2018, 4

Статията „Пътят към Втората световна война – Мюнхенската конференция от 1938 като символ на коварство и предателство“, публикувана през 2018 година в брой 4 на списанието „Международни отношения“ е стъпка напраед в научните търсения на проф. д-р по история Искра Баева и отразява нейния траен интерес към международните отношения в съвременната ни история. Статията има обем 11 стандартни печатни страници, като не са откроени формално увод, отделни глави и заключение, но тези композиционни части реално присъстват в текста. Използвани са архивни материали и изследвания по проблема на български руски, английски и полски автори. Авторката е използвала и свои научни разработки – Христоматия по най-нова обща история, С. 1988, в която е един от съставителите. Използвани са и интернет материали в рускоезични сайтове, свързани с историята на САЩ.

Прочети повече

курсова работа по медиалингвистика Анализ на журналистическата статия „Как ни съсипват модерните технологии?“ от Анна Палазова (LifeBites.bg, 15.09.2016 г., http://www.lifebites.bg/tehnologii-sasipvat/) и интервюто с Тереза Станчева – юрисконсулт на община Костенец „Заради кукумявка зелени искат да изселят Рилския манастир“ (в. Стандарт, 25.03.2016 г., стр. 49)

Научният подход към фактите, осигуряващ документално точното разкриване на състоянието на проблема в действителността, налага употребата на лексико-граматични средства в публицистичната статия „Как ни съсипват модерните технологии?“ от Анна Палазова, които да могат да предадат понятийно точно информацията за действителността.

Прочети повече

курсова работа Задачи и цели на духовно-нравственото възпитание в статията на Магдалена Легкоступ „Духовно-нравственото възпитание в детската градина“

В статията си Духовно-нравственото възпитание в детската градина Магдалена Легкоступ обръща внимание на православната педагогика, която би могла да разгърне образователен модел, осигуряващ духовно-нравствените компоненти в образователното съдържание. Авторката подчертава, че „духовно-нравственото възпитание на основата на православните традиции формира ядрото на личността, като влияе благотворно на всички страни и форми на взаимоотношение на детето със света: на неговото етическо и естетическо развитие, светоглед и формиране на гражданска позиция, патриотична и семейна ориентация, интелектуален потенциал, емоционално състояние и общо физическо и психическо развитие“.

Прочети повече